İnternetsiz YouTube izlenebilecek

03 Temmuz 2012 Salı 08:45:28
Bu haber 719 kez okundu

İnternete bağlanmaksızın YouTube üzerinden video izlemek artık mümkün!

İnternetsiz YouTube izlenebilecek YouTube'a girip video izliyor veya müzik dinliyorsunuz; ancak bunun için her daim internete bağlı olmak durumundasınız. Özellikle ülkemizdeki yüksek fiyatlarıyla 3G'yi kullanmak herkesin kolayına gelmiyor.

İNTERNET OLMADAN İZLENEBİLECEK
Ancak Google, bunu düŞünmüŞ olacak ki YouTube'a özel yeni bir uygulama baŞlatıyor. Buna göre YouTube videoları belirli kıstaslara bağlı kalmakla birlikte bilgisayarlara indirilebilecek ve internet olmadan da izlenebilecek. Yani YouTube'u offline olarak da izleme Şansına sahip olacaksınız.

Ancak olay tamamen offline olarak gerçekleŞmeyecek. YouTube, özellikle telif haklarını da göz önüne alarak kullanıcıların alıŞkanlıklarına da bakarak videoların bilgisayarlara indirilmesini (Android yüklü cihazlara) sağlayacak. Ancak videoyu offline olarak oynatmak isteyen kullanıcının internete saniyelik bağlı olması gerekiyor; zira Play butonuna basıldığında önce internete bağlanılıyor ardından internet gereksinimi olmadan iŞaretli olan indirilmiŞ videolar izlenebiliyor.

Google, bu uygulamadan Şimdilik Android yüklü cihazların faydalanacağını; ancak ilerkeyen zamanlarda iOS dahil farklı platformları da düŞüneceklerini kaydetti.

chip

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0