Polis Paris zanlılarını kıstırdı!

08 Ocak 2015 Perşembe 20:43:04
Bu haber 2084 kez okundu

Fransa polisi, Paris'te haftalık dergi Charlie Hebdo'ya düzenlenen saldırının failleri olduğu değerlendirilen 2 kişiyi yakalamak için Aisne bölgesinde operasyon başlattı

Polis Paris zanlılarını kıstırdı!

Fransa polisi, Paris'te haftalık dergi Charlie Hebdo'ya düzenlenen ve 12 kişinin öldüğü saldırının failleri olduğu düşünülen 2 kişiyi yakalamak için Aisne bölgesinde operasyon başlattı.

Polis ekipleri, Şerif ve Said Kouachi kardeşlerin saklandığı öne sürülen Paris'in yaklaşık 100 kilometre kuzeyindeki Aisne blgesinde bir binayı kuşattı.

Kouachi kardeşlerin, Reims-Paris karayolunda Paris istikametinde araçlarını bir benzinlikte terk ettiği ve yakınlardaki bir binaya saklandıkları iddia edildi.

Şüpheli kardeşleri yakalamak için dün Reims'de düzenlenen operasyonda şüphelilerin kaldığı iddia edilen bir evde arama yapılmıştı. Sabah saatlerinde ise, 2 kardeşin Reims'den Paris istikametine doğru gri bir araçla seyir halinde olduğu kaydedilmişti.

Operasyona 3 binden fazla polisin katıldığı belirtiliyor.

7 kişi gözaltına alındı

Kaouchi kardeşlerden 32 yaşındaki Şerif Kaouchi 2008 yılında, Irak'ta savaşa katılanlara yardım ettiği gerekçesiyle 18 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Reims'de düzenlenen operasyon kapsamında da, saldırıyı gerçekleştirdiği düşünülen kişilerle ilişkili oldukları değerlendirilen 7 kişi gözaltına alındı.

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Elysee Sarayı'nda Charlie Hebdo saldırısıyla ilgili sabahın erken saatlerinde bakanlarla kriz toplantısı yaptı. Hollande daha sonra da, Halk Hareketi Birliği (UMP) Lideri Nicolas Sarkozy'i kabul etmişti.

Eiffel karanlığa bürünecek

Bugün resmi yas ilan edilen ve bayrakların bugünden itibaren 3 gün boyunca yarıya indirildiği Fransa'da, saldırının kurbanları için dün ve bugün çeşitli anma törenleri düzenlenmişti. Saldırının yapıldığı sokağa çiçekler bırakılırken kurbanlar anısına mum yakılmıştı.

Bu gece de Eiffel kulesinin ışıkları saldırıda hayatını kaybedenler anısına kapatılacak.

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0