Başbakanlık ofisini yakmaya çalıştılar

31 Mayıs 2014 Cumartesi 14:19:41
Bu haber 1117 kez okundu

Geçtiğimiz yıl 1 Haziran'da Başbakanlık ofisini işgal etmeye ve molotofla yakmak isteyen Gezicilerin görüntüleri ortaya çıktı.

Başbakanlık ofisini yakmaya çalıştılar

Üzerinden bir yıl geçmesine rağmen hala provakatörler tarafından 'demokrasi hareketi' olarak lanse edilmeye çalışılan Gezi olaylarının gerçek amacı Akşam gazetesinin  elde ettiği görüntülerle bir kez daha kanıtlandı.

KAPIYI KIRIP YAKMAK İSTEDİLER
Hükümeti yıkmaya yönelik kaos planlarının gerçekleştirilmeye çalışıldığı eylemlerin en kritik dönüm noktalarından biri de 1 Haziran günü akşamı saat 20.30’da Dolmabahçe’de sahnelendi. Başbakan’ın çalışma ofisine yönelen örgüt yandaşları önce kapıyı kırmaya çalıştı. Başarılı olamayan marjinal gruplar daha sonra içeriye molotofkokteylleri atarak yangın çıkartmayı denedi.

BAŞBAKANLIK OFİSİ İŞGAL EDİLDİ ALGISI

Başbakan Erdoğan’ın da gündeme getirdiği saldırının kamera kayıtlarında eylemcilerin Başbakanlık ofisinin kapısına kadar dayandığı görülüyor.Saldırganlar takviyeye gelen polislerce engellenemeseydi, dünya medyasına olaylar, “Başbakanın ofisi işgal edildi” şeklinde yansıtılacaktı. Devlet acziyet içerisinde gösterilecek, bir halk devrimi imajı yaratılmaya çalışılacaktı. İçerideki devlet sırrı niteliğindeki belgeler göstericilerin eline geçecek ve çok sayıda görevli de rehin alınacaktı. 

 

Kaynak: AKŞAM

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0