4 anket şirketine göre AK Parti'nin oy oranı

06 Ocak 2015 Salı 16:48:23
Bu haber 613 kez okundu

AK Parti Sözcüsü Beşir Atalay, son anket sonuçlarını paylaştı.

4 anket şirketine göre AK Parti'nin oy oranı

AK Parti Sözcüsü Beşir Atalay, AK Parti'nin oy oranının yüzde 48 olduğunu söyledi. Dört ayrı kamuoyu şirketiyle çalıştıklarını ve aylık olarak ülke gündemine ilişkin de kamuoyunun eğilimini tespit etmeye çalıştıklarını anlatan Atalay, Meclis'te Yüce Divan kararı çıksa bile bunun oy oranlarını etkilemeyeceğini ileri sürdü.

Beşir Atalay, Habertürk Ankara temsilcisi Veyis Ateş'in sorularını cevapladı. "17 ve 25 Aralık soruşturmaları "paralel yapınının" hükümetimize ve partimize darbesi ve ihanetidir" diye konuşan Atalay, yurt dışında Türkiye'ye yönelik tüm eleştirilerin ve iddiaların kaynağının da cemaat olduğunu ileri sürdü. 

 İşte Atalay'ın açıklamaları:

AK PARTİ'NİN OY ORANI
 
Bizim bu olaylar olduktan sonra iki seçim yapıldı. Bunu görmek lazım. Bizim araştırmalarımız var. Bu konuda çok dirayetli, kararlı tutumuyla bizim kendi tabanımız ve milletimiz bize inandı güvendi. Bu siyasi bir darbedir, komplodur. Bu istikrarın bozulmasını istemediler. Türkiye bu 12 yılda çok büyüdü. Ülkenin her köşesi yatırımlarla dolu.
 
Elimizde kamuoyu yoklamaları var son yoklamada halkın desteği yüzde 48'dir. Aylık gündemde tüm konuları soruyoruz. Şu anda aralık araştırması yaptık. 2014 yılının da araştırması da var ANAR ve Pollmark'ın. Bunların sunumunu yapacaklar.
 
Dört araştırma şirketiyle çalışıyoruz ve onlar dönüşümlü olarak yapıyorlar. Şu anda bir hayli yoğun çalışıyorlar. İl genelinde çalışmalarımız var. Bizim yüzde 50 bandındaki oy oranımız devam eder. Trendi bozan şeyler yok. Biz bunu görüyoruz. Soruşturma komisyonunun kararının şu veya bu olması çok fazla etkileyeceğini düşünmüyorum.

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0