Kadir İnanır milletvekili olacak mı Demirtaş açıkladı!

08 Ocak 2015 Perşembe 20:40:48
Bu haber 2357 kez okundu

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş Kadir İnanır’ın HDP’den milletvekili adayı olacağı iddialarına açıklık getirdi.

Kadir İnanır milletvekili olacak mı Demirtaş açıkladı!

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Akil İnsanlar heyetinden sanatçı Kadir İnanır'ın HDP'den milletvekili adayı olacağı iddialarına ilişkin konuştu. Çözüm sürecinde aktif bir rol üstlenen ve Akil İnsanlar Heyeti'nde yer alan Kadir İnanır milletvekili mi oluyor? İşte gündeme bomba gibi düşen iddianın içeriği...

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı.

"KENDİSİYLE GÖRÜŞMEK ELBETTE Kİ İSTERİZ"

Kadir İnanır'ın HDP'den milletvekili adayı olacağı iddialarını değerlendiren Demirtaş, “Bir görüşmemiz olmadı. Seçim çalışmalarıyla ilgili tartışmalarımızı yeni başlattık. Bizden kaynaklı bir açıklama değil. Herhalde yakıştırmışlar. Biz kendisiyle görüşmek elbette ki isteriz. Biz toplumsal kesimle görüşmeler yapacağız, Kadir İnanır da bunlardan biri” dedi.
İnanır'ın HDP'den İstanbul milletvekili adayı olacağı iddia edildi. Bu iddialar üzerine İnanır, Hürriyet'e yaptığı açıklamada şunları söyledi:

kadir-inanir.20150108164100.jpg

"BÖYLE BİR NİYETİM OLSAYDI..."

İnanır, HDP'den İstanbul milletvekili olacağına dair söylentiler için "Ben aktif siyaseti hiçbir zaman düşünmedim. Böyle bir niyetim olsaydı 35 yıl önce kabul ederdim. Bana yıllarca milletveki olmam için çok teklif geldi ama mesajlarımı filmlerimle vermeyi tercih ettim. Yani bana HDP'den böyle bir teklif gelmedi, gelse de kabul etmem..." dedi.

demirtas-kadir-inanir.jpg 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0